Kolay Nişastalı Tırtıl Kurabiye Tarifi

Tırtıl kurabiye tarifi için şekil vereceğiniz kurabiye tarifleri için tabanca almanız gerekiyor. Tabanca ile istediğiniz şekli kurabiyelere verebilirsiniz. Kolay kurabiye tariflerine içerisinde nişasta koyarak tarifi yapacağımız tırtıl kurabiye tarifi için fırınınızın markasına göre sıcaklık derecesini hazırlayın. İçerisine yağlı kağıt serili tepsiyi de koyarak fırında kurabiyeleri pişirmeden önce ısıtın. Kurabiye tarifleri içerisinde her fırının kendine özgü derecesi vardır.

Kolay Nişastalı Tırtıl Kurabiye Tarifinin malzemeleri

1 Paket margarin
1 Paket kabartma tozu
1 Paket vanilya
1 Paket nişasta
2 Su bardağı un

Kolay Nişastalı Tırtıl Kurabiye Tarifinin resimleri

Kolay Nişastalı Tırtıl Kurabiye Tarifinin yapılışı, önce derin bir kabın üzerine un, vanilya ve nişasta ekleyerek hamurunu kıvamını alana kadar iyice yoğurun. Hamur kıvamını aldıktan sonra kenarda üzerine mayalanma bezi ile örterek dinlendirin. Diğer taraftan kurabiye tabancasını yağlayarak tırtıl şekli kalıbını takın. Hamurlara şekil verin ve fırında pişirin.

Kurabiye tariflerimizi yapanlar yorum yapabilir ve resimleri de paylaşabilirsiniz. Şimdiden herkese, afiyet olsun.

Bir önceki yazımız olan Kolay Kayısılı Kurabiye Tarifi başlıklı makalemizde Kayısılı Kurabiye Tarifi, Kayısılı Kurabiye Tarifi Malzemeleri ve Kayısılı Kurabiye Tarifi Yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir